Вейкбординг — це катання по воді на спеціальній дошці. Щоб освоїти вейкбординг у Києві, не потрібно купувати моторний човен і спеціальне спорядження, Київська судноплавна компанія Katera.UA надає не тільки підходящу яхту для оренди, але й повний комплект екіпіровки:
- гідрокостюми або рятувальні жилети. Вони необхідні, коли вейкбордер падає у воду, оскільки його ноги зафіксовані дошкою, і він не може плавати або тримати голову над водою;
- шоломи для захисту голови від ударів об воду або поверхню перешкод;
- дошки з надійними кріпленнями, що запобігають падінню у воду.
Спробувати вейкбординг у Києві теплої весни або влітку може кожен охочий, незалежно від віку (дітям можна з 5-6 років), зросту та рівня фізичної підготовки. Завдяки інструктажу та контролю досвідченого інструктора катання по воді на 100% безпечне.
Від чого залежить ціна на вейкбординг?
Вартість вейкбордингу залежить від кількох факторів. Перший — вибір інструктора: чим більше в нього досвіду, тим вища вартість занять.
Розпочинати навчання вейкбордингу краще за все під керівництвом досвідченого наставника, який підкаже, який човен краще взяти в оренду. Вейкборд запускають із пірсу або прямо з води. Складність полягає в тому, щоб залишитися на дошці. Щоб знати, як правильно розташовувати руки, коли їх випрямляти, коли згинати ноги, як правильно переносити вагу тіла під час руху, краще брати уроки у інструктора. Лише після освоєння теорії слід практикуватися і експериментувати на воді.
Тільки після опанування нескладних основних рухів на воді (це займе максимум один день) можна перейти до виконання різних трюків: катання на перешкодах, використання професійного спорядження та аксесуарів. Деякі уроки тривають по 30-45 хвилин, іноді — до 1 години й більше. У будні дні, особливо до полудня, ціни на водні розваги будуть нижчими, ніж у вихідні. Але у вартість цих занять не входить оренда яхти.
Як здійснюється вейкбординг — катання на дошці за катером
Вейкбординг з'явився у 1960-х роках. Його вигадали серфери, які шукали ефективний спосіб тренувань на воді в безвітряну погоду та за відсутності високих хвиль. Рішенням стало буксирування спортсмена за моторним човном. У результаті він досягав такої ж або навіть більшої швидкості, ніж у відкритому морі, що дозволяло йому вдосконалювати техніку утримання рівноваги на воді.
Згодом вейкбординг став окремою спортивною дисципліною. Його прихильники розробили безліч додаткових заходів безпеки та правил, що дозволяє кататися на дошці не тільки біля морського узбережжя, але й практично на будь-якій водоймі.
Заняття вейкбордингом поєднують елементи серфінгу, водних лиж і сноубордингу. Вейкбординг у Києві відбувається за допомогою спеціальної дошки, на якій закріплюють ноги. Рух здійснюється завдяки підйомнику або моторному човну, до якого прив'язана міцна мотузка. Інший кінець цієї мотузки учасник тримає в руках. Завдяки цьому під час руху катера він ковзає вперед по водній гладі, долаючи великі відстані. Більш досвідчені любителі катаються на високій швидкості та виконують різні трюки по шляху, особливо коли катер створює великі хвилі.
Який вейкборд краще вибрати
Який вейкборд вибрати в Києві — залежить від ваших потреб, досвіду, стилю катання. Для початківців, які планують просто йти за катером, потрібна ширша дошка. Тим, хто хоче використовувати підйомник і долати перешкоди, підійдуть вужчі моделі з більшою товщиною поверхні. Також необхідно враховувати вагу й комплекцію тіла. При великій масі тіла підійде дошка довжиною не менш як 135-144 см. Інакше можлива неправильна посадка, і дошка може не втримати людину на воді. Але на довших моделях складніше маневрувати, робити швидкі повороти та розвороти. Проте вони краще тримаються на плаву, а приземлення після стрибків на них безпечніше. Коротші дошки призначені для людей, які люблять адреналін і працюють над трюками, поворотами та стрибками. Менша поверхня дозволяє розвивати вищу швидкість.
Існують три основні типи дошок:
- для плавання на трасах із перешкодами,
- для серфінгу за моторним човном на відкритих водоймах,
- універсальні моделі.
Також їх поділяють за формою, гнучкістю, будовою дна тощо.
Щоб орендувати яхту в Києві з усім необхідним спорядженням, ознайомтеся з каталогом катерів на сайті Katera.UA або скористайтеся допомогою менеджера. Кожен знайде тут відповідне судно для себе, виберіть і забронюйте дату й час. У призначений день приїжджайте на 15 хвилин раніше. Візьміть із собою рушник і купальний костюм. Ми організуємо для вас прогулянку по Дніпру та активні водні розваги.
Повернутись у блог